Jak długo psychopatyczny morderca może bezkarnie zabijać kobiety? – “Zaginiona” Piotra Kościelnego

Zaginiona“, kryminał Piotra Kościelnego, to kolejny gorący tytuł, który ukaże się w tym miesiącu. Jej autor znany z takich bestsellerów jak “Zwierz” czy “Zakon” na co dzień pracuje jako prywatny detektyw i specjalista do spraw bezpieczeństwa. W swojej twórczości wykorzystuje swoje doświadczenie zawodowe przez co jego powieści zyskują na autentyczności.

Czy można tak po prostu zniknąć bez śladu?

Głównym bohaterem powieści “Zaginiona” jest Krzysztof. Gdy pewnego dnia kłóci się ze swoją narzeczoną Agnieszką, to pozornie zwykłe wydarzenie zmienia całkowicie jego życie. Od czasu wybuchu tej niepozornej awantury nic nie będzie takie samo. Ostra wymiana zdań powoduje, że zdenerwowany mężczyzna wychodzi z domu trzaskając drzwiami. Po przebudzeniu następnego dnia nie może odtworzyć w pamięci burzliwych wydarzeń z poprzedniej nocy. Otwierając oczy po niezbyt wygodnej drzemce w samochodzie, widzi dotychczas nieznaną sobie okolicę. Natomiast jego narzeczona, która spędziła noc w domu, wstaje skoro świt i postanawia wyruszyć na spacer po okolicznym lesie.

Kiedy Krzysztof odnajduje się w końcu w rzeczywistości udaje się w drogę powrotną. Po dotarciu do domu przekonuje się, że nie ma w nim jego narzeczonej. Początkowo jest tylko zdziwiony tym faktem, ale wkrótce zaczyna się coraz bardziej niepokoić o ukochaną. Zdezorientowany i zrozpaczony zgłasza zaginięcie policji, gdzie jednak wkrótce zostaje uznany za podejrzanego o zamordowanie Agnieszki. Brak pamięci, co do wielu szczegółów z poprzedniej nocy nie stawia go w dobrym świetle i wzbudza wątpliwości u śledczych. W końcu Krzysztof trafia do aresztu, w którym inni osadzeni dają mu dobitnie do zrozumienia, co sądzą o jego zapewnieniach o niewinności. Kiedy policja zyskuje podejrzanego, nie szuka żadnych innych tropów. Jak wynika ze statystyk ofiary morderstw najczęściej giną z rąk najbliższych. W przemocy wobec kobiet przeważnie sprawcą jest chłopak lub mąż, więc Krzysztof ze swoimi mętnymi tłumaczeniami i brakiem alibi idealnie spełnia kryteria kwalifikujące go do bycia głównym podejrzanym.

Czy jest ktoś, kto może pomóc niesłusznie oskarżonemu?

Krzysztof nie widzi już dla siebie nadziei i zaczyna zdawać sobie sprawę, że resztę życia spędzi w więzieniu. Jednak w szeregach lokalnej policji znajduje się Tomasz Świderski, który w sprawie tajemniczego zaginięcia widzi okazję do odbudowy swojej reputacji i ucieczkę z prowincjonalnego posterunku. Czy nawet tak zdeterminowany gliniarz, może rozwikłać zagadkę i odnaleźć trop psychopatycznego mordercy kobiet?

Kawa zdjęcie utworzone przez pvproductions - pl.freepik.com