Czego potrzebujesz w łazience?

Każdy, kto urządza lub remontuje łazienkę musi przygotować się na spory wydatek. Aby nie stracić fortuny należy dobrze zaplanować zakupy.
W co warto wyposażyć łazienkę i jakie akcesoria do łazienki są niezbędne?

Umywalka – podstawa każdej łazienki

Umywalka jest niezbędnym elementem każdej łazienki. Korzystamy z niej myjąc ręce, zęby i goląc się.
Obecnie popularne są umywalki naścienne o kanciastych kształtach. W zależności od wielkości łazienki i rodziny możemy wybrać coś odpowiedniego spośród różnych modeli, takich jak:

Umywalki do rąk specjalnie zaprojektowane do małych łazienek (jak na przykład toaleta dla gości),
Umywalki podwójne – idealne dla par i rodzinnych łazienek.

Przy zakupie umywalki warto zaopatrzyć się w dopasowaną szafkę stojącą.
Wiele nowoczesnych marek łazienkowych oferuje zarówno umywalkę zintegrowaną z szafką stojącą, jak i dowolną kombinację umywalki i szafki stojącej.
Należy wziąć pod uwagę, że serie łazienkowe mogą zostać wycofane, a szafki dolne mogą w pewnym momencie nie być już dostępne.

Toaleta

Nowoczesne toalety składają się z muszli klozetowej i dopasowanej deski sedesowej.
Przy zakupie toalety zaleca się kupno muszli i deski w komplecie. Mamy wtedy pewność, że będą idealnie do siebie pasować.

Jeśli chodzi o szczegóły, mamy szeroki wachlarz opcji, takich jak toalety ścienne, stojące, bez kołnierza i tradycyjne.
Toalety bez kołnierza są praktyczne w czyszczeniu.
Prawdziwym luksusem są toalety samoczyszczące z dodatkowymi funkcjami, takimi jak podgrzewana deska sedesowa.

Prysznic

Centralnym elementem jest system prysznicowy. Obecnie bardzo modne jest połączenie deszczownicy na suficie i główki prysznicowej, a także brodziki lub posadzki z płytek z odpływem liniowym. To, który z nich jest bardziej odpowiedni, zależy od różnych kryteriów. Przede wszystkim od wielkości łazienki lub konstrukcji podłogi.

Wanna

Dla jednych zbędny dodatek, dla innych ulubiona oaza wellness.
Wanny pasują również do małych łazienek. Jednak nawet małe zajmują sporo miejsca, więc warto przemyśleć, czy to dobry wybór. Wanny z fartuchem są droższe, ale mają też swoje zalety, natomiast wolnostojące nie każdemu przypadną do gustu i sprawdzają się raczej w przestronnych pomieszczeniach.

Armatura łazienkowa

Armatura łazienkowa podkreśla styl łazienki. Ekstrawaganckie modele, takie jak modna armatura łazienkowa w kolorze czarnym, urozmaicają i stanowią świetne akcenty.
Przy zakupie nowej armatury łazienkowej zaleca się najpierw zdecydować się na baterię umywalkową. Z tej samej serii można dobierać inne elementy wyposażenia, np. armaturę wannową.
Wyjątek stanowi system prysznicowy – funkcja jest tu ważniejsza niż wygląd.